Новинарка на “Еуроспорт” го штипна Новак за да провери дали е човек (ВИДЕО)

Новак Ѓоковиќ убедливо го доби денешниот осминафинален дуел на Австралија Опен против домашниот тенисер Алекс Де Минор.

Повредата на ногата речиси и да не се забележа кај Новак па тој победи со 6:2, 6:1 и 6:2 и обезбеди 13-то четвртфинале во Мелбурн.

После натпреварот новинарка на Еуроспорт му честиташе на Новак, а пред тоа го штипна за како што рече, да провери дали е човек.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.