Нова дипломатска победа на Србија: Уште една држава се одлучи да не го признае Косово

Амбасадорот на Алжир во Србија разговараше со секретарот на Министерството за внатрешни работи Билјана Поповиќ Ивковиќ.

На состанокот станало збор за унапредувањето на односите меѓу двете држави во областа на внатрешната безбедност, особено за бopбата против тepopизмот, како и за кандидатурата на Косово за членство во Интерпол, соопштуваат од Министерството за внатрешни работи на Србија.

-Алжир ги почитува принципите на меѓународното право, се залага за негова примена и со согласност со тоа ние нема да го признаеме Косово, изјави амбасадорот Абделхамид Шебшуб.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.