Нова двојазична табла во Прилеп: Битно радиодифузна такса не плаќаме (ФОТО)

Нова институција во Прилеп доби двојазична табла на влезната врата. После Фондот за здравство, денеска и Фондот за пензиско и инвалидско осигурување доби нова табла на Македонски и Албански јазик.

Вакви реформи ретко каде се гледаат во европските држави. Ова е тој напредок по кој блескаме и сме препознатливи?


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.