Ни дoaѓа пopoeн дожд и зacилен ветep: Детална вpeмeнcка пpoгноза за пpecтojниот викенд

Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.

Времето петок ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови засилен ветер од југозападен правец.

Во сабота времето ќе биде променливо облачно со локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Во недела времето ќе биде сончево со умерена облачност, во планинските подрачја со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови засилен ветер од западен правец.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.