НИТУ ЕДЕН МАКЕДОНЕЦ: Пратеничката Стојаноска објави список на нововработени доктори во гостиварската болница

Важи ли правичната застапеност, на која се повикуваат поединци (ама само тогаш – кога им одговара), за вработувања во гостиварската општа болница? – прашува пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска.

Таа објави список на вработени лица, доктори, на неопределено време. Меѓу нив нема ниту еден Македонец.

Погледнете убаво и уверете се дали и како се спроведуваат во Гостивар балансерот и Бадинтерот“ – вели таа со објавата на списокот.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0m2xxLjRFvjAuUmP4JpSkARDYnZcDvxHqNxRCTzSRGBEc2Su7U4ECdoPG4KoS9KN5l&id=100059734473815&mibextid=2JQ9oc
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.