Николовски: Заеви соочени со пораз бегаат во Бугарија и ги селат своите компании

Покрај трите фирми во сопственост на Заеви во Бугарија: „Ориентал Груп“, „Гомасидра“, „Радиша Трејд“ формирани откако Заев е на власт, формирани се уште две нови фирми во последните месеци, изјави на денешната прес-конференција потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски.

-Двете нови компании се сопственост на братучедите на Зоран, Трајче Заев и Бобан Заев, а се основани во Петрич. Новите компании „Медикал 420БГ“ и Фарма „ЕУ БГ“ се со потписот на братучедите Трајче и Бобан Заев, истакна Николовски.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.