Не сте свecни… 730.000 луѓе ќе живеат подобpo благодаpeние на СДСМ (Видео)

Третиот пакет на економски мерки, во вредност од 355 милиони евра, со директна финансиска поддршка ќе ја зголеми куповната моќ на 730.000 корисници и ќе им го олесни животот во време на оваа криза. Истакна на денешната прес конференција Александар Ѓорѓиоски, претседател на ЛК СДММ – Прилеп.

Прес конференцијата проследете ја во целост во продолжение:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.