Не играат сите деца на мобилен телефон, некои од нив имаат зacтpaшyвачки идеи (ВИДЕО)

Велат дека децата денеска ги интересираат само мобилни телефони и дека не умеат да си играат. Но, овие деца од Виетнам дефинитивно знаат да се забавуваат иако сето тоа делува застрашувачки.

Децата наместо јаже користат голема змија и прескокнуваат.

Иако змијата била мpтва, тоа ни помалку не ја прави оваа детска игра помалку страшна.

Инаку, Виетнам е дом на најмалку 37 врсти отровни змии.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.