Не за џабе го нарекуваат македонска и прилепска машина: Кој ќе изброи колку удари прави во 30 секунди? (Видео)

Младиот и талентиран боксер на боксерскиот клуб “АC” од Прилеп, Трајче Илиоски, неодамна потпиша професионален договор со својот тренер Дарко Чатлески и aвстралиската промотерска куќа “DragonFire” и менаџерот Тони Тољ.

Илиоски на јавноста и е познат по големиот број успеси на домашен и меѓународен терен, иако има само 18 години.

Го носи надимакот “Македонска машина” и е врвен боксер кој од мали нозе созреваше со советите на тренерите Ѓорѓи и Дарко Чатлески, а сега се наоѓа пред меѓународна кариера.

Kpизата предизвикана од кopoнавиpycoт сепак е пречка за соништата да станат реалност, но Илиоски секојдневно напорно тренира со цел подготвен да се соочи со идните предизвици.

Дека е вистинска машина, потврдува и видеото од негов тренинг кое го сподели менаџерот Тони Тољ.

Погледнете во продолжение:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.