Не е снег, туку возач на товарно возило го посла пола Прилеп со бел прав – на потег е инспекторатот (ФОТО)

Од транспортно возило, улиците во Прилеп се послани со бела прашкаста материја – информираат од ЈКП “Koмуналец” Прилеп.

-Непознато транспортно возило со движење од излезот на патот за Маркова чешма, по улиците,, Александар Македонски”, “Димо Наредникот” и дел од булеварот ,, Гоце Делчев”, по целата траса на движење истурал бела прашкаста материја во поголеми количини. Од страна на ЈКП,, Комуналец”, е поднесена Пријава за непознат сторител до Инспекторатот при ЛС, кој веќе е на терен да ги утврди причините и сторителот. Граѓаните кои телефонски звонат во ,, Комуналец” и реагираат на прашината да ги информираме дека цистерните се полнат со техничка вода и во секој момент ќе бидат на терен, а во текот на денешниот ден ќе бидат измиени улиците – напишаа од јавното претпријатие на Фејсбукк.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.