Не е познато кој победил: Кавадарчанец и жител на Росоман се cтeпале пред казино

На 22.01.2023 во 06.30 часот било пријавено дека пред казино во Кавадарци по претходна расправија бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу Р.Б.(40) од Кавадарци и Т.П.(32) од Росоман.

По целосното документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок – информираат од МВР.

Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.