“Нешто ќе те питам бабо” руши рекорди од гледаност, а сега излезе и документарниот филм: Еве како “Некст Тајм” дошле до идеја и зошто токму оваа песна (ВИДЕО)

Додека преработката на песната “Нешто ќе те питам бабо” ги руши сите рекорди на гледаност на Јутјуб и социјалните мрежи, “Некст Тајм” објавија и документарен филм за тоа како одело снимањето на песната и како дошле до идеја за да направат преработка токму на оваа песна.

Песната на Јутјуб досега има над 1,4 милиони прегледи, а од нејзината промоција на 25.03.2019 е неизоставен дел од секој собир и прослава.

Погледнете документарниот филм во траење од 16 минути:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.