НЕСТОРОВСКИ СТРЕЛА ПАЛЕРМО ПОБЕДУВА!

PALERMO, ITALY - AUGUST 12:  Ilija Nestorovski (R) of Palermo in action during the Coppa Italia -  Tim Cup match between US Citta' di Palermo and AS Bari at Stadio Renzo Barbera on August 12, 2016 in Palermo, Italy.  (Photo by Tullio M. Puglia/Getty Images)

После погодокот во претходното коло против Кротоне, кога му донесе бод на својот клуб, сега погодок за три бода.

Прилепскиот виртуоз во Палермо повторно погоди за тимот од Сицилија и му донесе вредни три бода од гостувањето во Бергамо против Аталанта.

Несторовски стартуваше како единствен истурен напаѓач вечерва и прецизно стрелаше во 89-тата минута од натпреварот, при асистенција на својот балкански колега, Босанецот Мато Јајало.

 

 


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.