Нема затварање улици, копање, трошење пари – Еве како изгледа кружен тек во Нов Зеланд (ФОТО)

Нов Зеланд е една од најсовремените, најмодерните, најбезбедните и најдобрите за живот земји во светот. Имаат пари да изградат што сакаат и како сакаат, но сепак се практични.

Еве како изгледа еден кружен тек во оваа островска земја која е сон за живеење на голем број Македонци:

-Нема потреба од затварање на улици, копање, градење острови, трошење пари итн., земаш црташ смајли и завршена работа. Замисли да беше вака кај нас? – напиша на својот Фејсбук профил македонскиот готвач Виктор Настески.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.