Невepojaтна убавина: Млечниот пат фотографиран од црквата Св. Никола во Мавровското езеро (Фото)

Скопското астрономско друштво објави прекрасна фотографија од авторот Боби Кузмановски, на која е фотографиран млечниот пат од потопената црква Св. Никола во Мавровското езеро.

Невидена убавина која доби еден куп позитивни коментари и реакции.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.