Невepojaтна мajcтopиja на Пандев: И на 37 години постигнува мajcтopcки погодоци (Видео)

Во првото коло од италијанската Сериа А, Џенова на Горан Пандев го совлада Кротоне со 4:1, а стрелец на еден погодок беше токму нашиот капитен.

Пандев во 9-та минута од натпреварот доби одлична топка во празно и излезе пред голманот на Кротоне, а потоа реализираше мајсторски.

Вистинско ремек дело кое на Пандев му успева иако веќе наполни 37 години.

Погледнете:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.