Невремето го покоси авто-кампот Kрани на Преспанското езеро: Вистински пустош (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Вчерашното невреме кое беснееше во охридско-преспанскиот регион направи вистински пустош на брегот од Охридското и Преспанското езеро.

Меѓу најпогодените места е и авто-кампот Крани каде штетите од невремето се огромни.

Наши читатели ни испратија фотографии од таму, а од нив може да се види дека сопствениците се соочуваат со вистински хаос.

Погледнете:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.