Неверојатно видео: Еве како “Македонскиот воин” Даниел Стефановски стана светски првак

Даниел Стефановски или попознат како “Macedonian Warrior” е можеби најголемиот македонски спортски амбасадор.

Даниел стана светски првак во К-1 суперкомбат претходната година, а сега на неговиот Фејсбук профил сподели неверојатно видео од борбата за титула.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.