Неверојатна глетка: Замрзнаа Нијагарините водопади во САД (Видео)

Делови од водопадите на Нијагара, на границата САД-Канада, замрзнаа откако изминатата недела температурите паднаа на -18 степени на реката Нијагара, а студениот бран сè уште е присутен во американската држава Њујорк и другите делови на Северна Америка, пишува „Независен“.

Британскиот весник наведува дека туристите кои вчера се нашле на водопадите Нијагара можеле да видат и фотографираат големи парчиња мраз како пловат во водата, додека облаци од пареа и виножито биле присутни во текот на целиот ден.

„Индипендент“ пишува дека иако на некои фотографии се чини дека водопадите се целосно замрзнати, водата никогаш не престанува да тече и покрај ваквите услови, а присуството на големи количини мраз во водопадот е забележано во текот на 2014 и 2015 година кога поларните циклони ја погодиле областа.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.