Неверојатен спектакл: 400 дечиња во еден глас ја пеат песната “Само да нема вojна” од Ѓорѓе Балашевиќ

Видео од отварањето на реконструираниот Дом на културата во “Пљевља” во Црна Гора од мај минатата година кое ќе ве остави без здив.

Се работи за изведба на песната “Само да рата не буде” (Само да нема војна) oд Ѓорѓе Балашевиќ, а ја пеат 400 деца од детските градинки и основните училишта во оваа општина што се наоѓа на сверот од Црна Гора.

Погледнете и уживајте:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.