Неверојатен глас и талент: Битолчанец ја испеа една од најубавите светски балади (Видео)

Младиот Мартин Стефановски од Битола, својата љубов кон музиката ја покажа уште од рана возраст, а неговиот талент дојде до израз и на учествата на меѓународниот фестивал „Тра-ла-ла“, како и неговите учества на многу фестивали ширум светот -Ерменија, Бугарија, Србија и во шоуто „Неки нови клинци“.

Вклучувајќи го и делот на сите добиени благодарници, пофалници и награди за постигнатиот успех.

Мартин сега ја сними веќе својата трета преработка на хитот „All of Me“ од познатата светска ѕвезда John Legend.

Стефановски одлично ја долови емоцијата на оваа балада. Изведбата на „All of Me“ како изгледа и звучи сето тоа дознајте во продолжение.

Уживајте!


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.