На 15 години го надмина големиот Пеле: Бразилците имаат ново “чудо од дете” (Видео)

Талентираниот бразилски фудбалер Анхело Габриел дебитираше за прв пат во првиот тим на Сантос, иако има само 15 години.

Габриел го надмина и легендарниот Пеле кој дебитирал за Сантос кога имал речиси 16 години.

Овој неверојатен 15-годишник игра на позиција десно крило и во Бразил веруваат дека ќе биди вистинска фудбалска супер-ѕвезда.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.