На 101 година ја славеше втората титула во историјата на клубот: Почина најверната навивачка на бразилскиот шампион (Видео)

Страствената навивачка на бразилскиот клуб Атлетико Минеиро, Ана Кандида, почина минатата недела на 101-годишна возраст.

Светот неодамна го обиколи видео каде оваа жена страствено навива за својот омилен клуб, кој после 50 години ја израдува со втората титула во бразилското првенство.

Атлетико Минеиро прв пат бил шампион на Бразил во далечната 1971година, а пред еден месец Ана ја дочека втората шампионска титула во клубската историја.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.