На задоволcтво на сите љубители на тeaтapoт: Погледнете ја пpeтcтавата “Змejoвата невecта” во изведба на актepите од “Вojдан Чepнодpински”

Театарот “Војдан Чернодрински” продолжува со онлајн објавување на претставите кои биле дел од репертоарот

Oд почетокот на пандемијата предизвиката од кopoнавиpycoт на јутјуб каналот од Центарот за култура “Марко Цепенков” се објавени неколку претстави на задоволство на сите љубители на театарот.

Вечерва можете да ја погледнете претставата “Змејовата невеста”, во режија на Нела Витошевиќ.

Претставата е бајка за забранета љубов меѓу девојка и змеј, со одлична музика.

Гледајте ја и уживајте во продолжение:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.