На Духовден хуманитарен концерт за доизградба на манастирот Св. Атанасиј во Ропотово

Во недела, (04.06.) на празникот Духовден, на спортското игралиште во ООУ “Ѓорче Петров” во Ропотово, ќе се одржи забава со естрадните пејачи Оливер Лозаноски, Александар сакс, Дани Даниела и група “Тик Так”.

Средствата од забавата ќе бидат донирани за доизградба на манастирот Св. Атанасиј во селото, светилиште кое во последно време прераснува во едно од најпосетуваните места во регионот.

Дојдете, забавувајте се и дадете свој придонес во доизградбата на ова прекрасно свето место.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.