На Гоце му е потребна нашата помош! Хумана Македонијо ти си на потег!

Нашиот другар, музичар Гоце Талевски ( член на Grupa Oskar Bitola ) поради компликации од Ковид мораше итно да биде пренесен во приватната болница Филип Втори во Скопје.

Трошоците за лекување се енормно високи и потребна им е наша финасиска помош.
Трансакциска сметка за донации:
Стопанска банка А.Д. Скопје 200002956069075
На име Љупчо Талевски (брат). Ул.Свети Наум бр.17 Битола.

Во продолжение ви ги пренесуваме и сите други локации на кои може да донирате за Гоце:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.