На битолчани им го вратија филџанот на кружниот кај Педагошки (Фото)

Филџанот на кружниот тек кај Педагошкиот факултет во Битола е повторно поставен

-Репариран и повторно е ставен Филџанот на кружниот тек кај Педагошки факултет на влезот во Битола од страната на Охрид – како симбол на “Ритуалот на битолчани” – ПИЕЊЕТО КАФЕ! – напишаа на ФБ од ЈКП Комуналец Битола.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.