“Најсовремени фонтанчиња во центарот, вакви нема никаде во светот?” (ФОТО)

Општинските власти во Прилеп решиле да ги “осовременат” фонтанчињата на плоштадот “Aлександрија”, па поставиле мијалници на нив.

Ако имате садови за миење денеска, трк до центарот на градот и слободно заштедете на пари.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.