Најпозитивниот лик и најпознатиот билдер од Битола заплови во брачните води (Видео)

Најпознатиот боди билдер од Битола Зоран Лазаровски Паљото, ќе заполови во брачните води. Тој синоќа на својот Фејсбук профил објави фотографии и видео откако ја запроси неговата избраничка.

58-годишниот Лазаровски е воедно е првата апсолутна атлета во самостојна Македонија и човек кој зрачи со невидена позитивност.

Од нас му ги посакуваме сите убајни на светот. Честитки Паљо.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.