Надлетуваат хеликоптери над скопско и кумановско: Голема полициска акција!

Утрово се извршува голема полициска акција во Лојане и Скопје, дознава Канал 5.

Граѓани јавуваат дека акцијата ја спроведуваат специјалните единици на МВР, а полициските хеликоптери од рано наутро постојано ги надлетуваат местата во кои се извршува акцијата/.

Како што дознава Канал 5, уапсена е поголема група на kpиумчари на мигpaнти, а акцијата уште се трае.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.