НАГРАДА ЗА НАЈУБАВО УКРАСЕНА КУЌА

121212121

Општина Кривогаштани распишува конкурс за најубаво украсена куќа во рамките на општината. Граѓаните кои ги имаат новогодишно украсено своите домови имаат можат да се пријават на конкурсот во просториите на општината најдоцна до 28.12.2015 – Понеделник. Комисија формирана од општината ќе ги посети украсените домови по што ќе одлучи на кого ќе му припадне наградата која свечено ќе биде доделена на победникот за време организираниот дочек на новата година во центарот на Кривогаштани.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.