Навистина се јави: Пачешкоски го наруши примирјето

По Проданоски минатата недела, сега Пачешкоски го возврати ударот и распали по локалните власти во Прилеп. И двајцата како да сакаат да ја демантираат јавноста и дел од медиумската фела, дека наводно имаат договор за меѓусебно ненапаѓање, па по прозивките излегоа на прес конференции.

Прес конференцијата на претседателот на ОО СДСМ Прилеп и Генерален директор на Тутунскиот Комбинат, можете да ја проследите во продолжение:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.