Мajcтори на колото во “Евротип”: Добитни тикети од кои бoли глaвa (Фото)

Викендот кој измина изобилуваше со натпревари од сите европски и светски лиги, по кратката пауза за репрезентативните натпревари, а обложувачите во спортските обложувалници Евротип не пропуштија да ја искористат богатата понуда!

Остварувајќи големи добивки во текот на викендот, обложувачите во Евротип докажаа дека користењето на клуб картичката може да Ви донесе големи придобивки.

Првата добивка доаѓа во Кичево, каде обложувач со влог од илјада денари, типувајќи 15 натпревари со вкупна квота скоро 464, стигна до добивка од над 545 илјади денари!

Во главниот град е остварена добивка од скоро 189 илјади денари, а неделниот тикет на кој среќниот обложувач имаше избрано 18 натпревари и вкупна квота од 3837, беше уплатен со само 30 денари!

Обложувач од Кавадарци, кој имаше „нос“ да одбере 13 натпревари на кои и двете екипи ќе постигнат макар по еден погодок, вложувајќи 100 денари и уплаќајки го својот тикет со Евротип клуб картичката дојде до добивка од 129 илјади денари.

Обложувањето во Евротип секогаш се исплати! Најбогатата понуда е секогаш кај нас! Не заборавајте, станете дел од семејството на Евротип, побарајте ја Вашата Евротип клуб картичка уште денеска и искористете ги придобивките кои истата ги нуди. www.evrotip.mk


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.