Му остана последното прашање, искористи џокер повикај пријател и направи нешто неверојатно пред да стане милионер (Видео)

Швеѓанецот Јонас фон Есен без никаква помош стигна до последното прашање во квизот „Дали сакате да бидете милионер“. На последното прашање побарал помош „повикај пријател“, но го прашал нешто што никој не го очекувал.

Овој 31-годишник, кој е двократен светски шампион во помнење, импресионираше со своето знаење, па дури стигна до последното прашање за еден милион шведски круни (околу 90 илјади евра) без помош.

На последното прашање ја искористи помошта на пријател. Гледачите и водителот очекуваа Јонас да му го прочита прашањето од милион долари на пријателот, но тој имаше друга идеја.

-Дејвид, дали имаш планови за следната сабота? Би те поканил на забава, рекол Јонас, кој очигледно го знаел одговорот и на последното прашање.

Водителката и публиката се можеа да се воздржат и се смееја цело време додека тој разговарал со пријателот.

За секој случај, Јонас ја искористил и помошта од „пола-пола“ и потоа го кажал одговорот. Знаејќи дека е во право, скокнал на столот и славел.

Тој за шведскиот весник Aftonbladet изјави дека кога го видел прашањето, бил прилично сигурен дека го знае одговорот.

-Седев и размислував што можам да направам, бидејќи го знаев одговорот. Зошто да не се забавувам. Би било навистина апсурдно да грешам, рекол тој.

Со парите ќе купи шарени чорапи, а ќе се посвети на работите што ги сака.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.