Мурињо со шокантно тврдење: На Азар му беше платено да го промаши пеналот!

04399104-511572_thumb_medium500_297

Фудбалерите на Челзи новата сезона во Лигата на шампионите ја отворија со убедлив триумф над Макаби од Тел Авив со 4:0. Победата можеше да биде и поголема, доколу Еден Азар на стартот од мечот го реализираше ударот од белата точка.

Сепак, Жозе Мурињо има “логично“ објаснување за промашувањето на неговиот најдобар фудбалер.

-Азар намерно го промаши пеналот. Платено му е за тоа со цел да го промовира Светското првенство во рагби, рече низ насмевка Португалецот на прес-конференција во Лондон.

Откако се пошегува, Мурињо продолжи со сериозен тон.

-Тој е најдобриот изведувач на пенали во напиот тим и сигурен сум дека во некој од наредните натпревари ќе биде најдобар на теренот, бидејќи о него нема подобар во Премиер лигата, вели искусниот стртег.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.