Моќно видео: Македонската химна од 4000 грла во Виена

Македонија загуби на вториот дуел против Чешка на Европското првенство, но она што не смее да се заборави е дека нашите момци ги дадоја срцата на терен и играа до последната секунда на натпреварот.

Ракометарите одново имаа огромна поддршка од трибините, каде според некои пресметки имаше околу 4.000 Македонци.

Погледнете како звучеше химната отпеана од нашата фаланга во пресрет на дуелот:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.