МОРНИЦИ ПО ЦЕЛО ТЕЛО: “ЗАВЕТНА” во изведба на Андријана Јаневска и детскиот хор при ООУ “Ацо Шопов” (ВИДЕО)

Уникатна и емотивна изведба на песната “Заветна” од учениците при ООУ “Ацо Шопов” во скопско Радишани и Андријана Јаневска, на патронатот на училиштето.

Јаневска била ученик во ова училиште. Уживајте во продолжение:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.