Морници по телото: Цел стадион во Сплит ја пееше “Цесарица” од Оливер Драгоевиќ (Видео)

Репрезентацијата на Хрватска во петокот забележа убедлива победа од 3:0 против Унгарија на стадионот “Пољуд” во Сплит, каде огромна поддршка им беа коцкестите навивачи кои направија атмосфера за паметење.

Во еден момент на стадионот беше пуштена песната “Цесарица” од легендарниот Оливер Драгоевиќ, а целиот стадион пееше во еден глас.

Сликата е толку моќна што предизвикува морници! Погледнете:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.