Момироски: Кафански, арамиски или коцкарски извештај подготвувате?

Фејсбук статус на новинарот од Прилеп, Зоран Момироски

-ОТЧЕТНИОТ КОНГРЕС НА СДСМ ВЧЕРА ЗАПОЧНАЛ ПА БИЛ ПРЕКИНАТ НА НЕОПРЕДЕЛЕНО ВРЕМЕ!!! ИЗВЕШТАЈОТ ЗА КАТАСТОРФАЛНИОТ ПОРАЗ НА ПАРТИЈАТА НА ПОСЛЕДНИТЕ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ БИЛ НА 60 СТРАНИ.

СЕГА СЕ НАМЕТНУВА ПРАШАЊЕТО: ДАЛИ ОДЛАГАЊЕТО Е НАПРАВЕНО ПОРАДИ ТОА ШТО МУ ТРЕБА ПОДОЛГО ВРЕМЕ НА ДЕЛ ОД ДЕЛЕГАТИТЕТЕ КАКО НА ПРИМЕР КРСТЕ ,,ШОФЕРО,, ДА ГО ПРОЧИТААТ ОТИ ВО ЖИВОТОТ НЕЗНАМ ДАЛИ ИМААТ ПРОЧИТАНО ТОЛКУ СТРАНИ ПА СЕГА МУ ТРЕБА ВРЕМЕ?!? ИЛИ ПОРАДИ БАРАЊЕТО НА НЕКОИ ЛОКАЛНИ ПАРТИСКИ ШЕФОВИ ДА ГИ ПОДГОТВЕЛЕ ИЗВЕШТАИИТЕ?!?

КОИ ИЗВЕШТАИ БЕ МАЧНИ ДУШИ ДА ГИ ПОДГОТВИТЕ. КАФАНСКИНЕ, АРАМИСКИТЕ ИЛИ КОЦКАРСКИТЕ?!?!?
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.