Могила е полна комити: Тропаат тапани, се пеат песни во сите села – Саботковски е пред сигурна победа во недела? (Видео)

ВМРО-ДПМНЕ на овие локални избори за кандидат за градоначалник на општина Могила го кандидираше Драганчо Саботковски, млад човек кој ветува дека ќе ја препороди оваа пелагониска општина.

Се чини дека Саботковски со сигурност ќе оствари голема победа во недела уште во првиот изборен круг, а тоа го потврдува и атмосферата низ сите населени места во Могила.

Драганчо е како матица и успеа да ги сплоти сите могилчани како едно. Каде да се појави се пејат македонски песни, се играат ора, тропаат тапани, а она што е интересно е тоа дека ужива особено голема поддршка кај младите луѓе во оваа општина.

Во продолжение и дел од централниот митинг во Могила, каде на едно место беа собрани речиси сите могилчани:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.