Мобилизација за нови 3 бода: Утре максимална поддршка за нова радост во Прилеп

По одличната игра и високата победа од 0:3 на гостувањето кај Силекс во Кратово, Победа се подготвува за утрешниот дуел од десеттото коло во Првата фудбалска лига, во кое во Прилеп гостува екипата на Академија Пандев.

Прилепчани во дуелот ќе влезат мотивирани и ќе атакуваат на нови 3 бода со кои би имале шанса да излезат од опасната зона на табелата.

Академија Пандев има исто бодови на табелата, само подобрата гол разлика ја позиционира место погоре.

Од навивачката група “Мајмуни” ги повикуваат сите вљубеници во фудбалот утре да ја бодрат Победа на градскиот стадион “Гоце Делчев”.

Натпреварот е со почеток од 14 часот, а собирот е закажан за 13часот пред големиот влез на јужна.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.