Мицкоски и Гешоски од Прилеп избрани за спортски директор и генерален секретар на Џудо федерацијата на Македонија

Двајца прилепчани станаа дел од врвот на Џудо федерацијата на Македонија

-По распишаниот Конкурс од страна на Џудо Федерацијата на Македонија, Извршниот одбор при ЏФМ со едногласна Одлука изврши избор за:

Спортски директор, избран е м-р. Дејан Мицкоски, и
Генерален секретар, избран е д-р Благоја Гешоски – информираат од ЏФМ

И на двајцата им посакуваме успешна и плодна работа!
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.