Мистериозно исчезнаа најинвентивните фонтанчиња во светот? (ФОТО)

Утрово во центарот на Прилеп на фонтаните кои се наоѓаат на плоштадот “Александрија” осамнаа мијалници.

Надлежните решиле да ги поправат фонтаните поставувајќи два мијалници и со тоа да можат да се користат сите три.

Но, само кратко потоа откако целата фејсбук заедница им удри сеир на општинските власти, мијалниците мистериозно исчезнаа.

Не почекаа ниту да видат дали некој ќе дојде и ќе измие садови….

Штета, навистина штета….


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.