“Мистериозно видео од касарната во Прилеп: Не се знае ниту народот, ниту државата за која се зборува?”

Денеска се одбележува денот на Армијата на Република Македонија, а во Прилеп настанот се одбележа во петокот во дворот на касарната “Мирче Ацев”.

Видеото од одбележувањето предизвика низа реакции на социјалните мрежи, поради тоа што никој од присутните не кажа на која армија се одбележува денот…

Погледнете:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.