“Ме прашува син ми, тато каде се навивачите?” – Жална слика од јужната трибина на Градски додека игра Победа

Победа загуби на дуелот од 24-то коло во фудбалската Втора лига. На стадионот “Гоце Делчев” во Прилеп, гостите од Гевгелија со минимални 0:1 се радуваа на трите бода.

Црвено-белите се наоѓаат на 13-то место на табелата со само 23 освоени бода, а полоши од прилепчани се само Осогово, САСА и Караорман.

Победашите ќе водат жилава борба за опстанок до крајот на сезоната, а она што загрижува е дека покрај катастрофалната финансиска состојба во која се наоѓа клубот, почна да изостанува поддршката од навивачката група.

Јужната трибина зјаеше целосно празна…. Една жална слика која доволно покажува на кое ниво е доведен македонскиот фудбал….
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.