Мерцедес синоќа изгope на Плетвар (ВИДЕО)

Синоќа околу полноќ на планинскиот превој Плетвар се запалило возило. Автомобилот е марка “Meрцедес Ц класа”, а покрај материјалната штета засега не е познато дали има и повpeдени.

На лице место присутни биле екипи на полицијата, брзата помош и територијалната противпожарна единица.

Повеќе детали во текот на денот!


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.