МВР треба уште да ги придружува во транспортот “липоуништувачите”? (Фото)

Којзнае која година по ред се пустошат липите низ Прилеп во јуни. На повеќегодишни дрвја им се кршат гранките и остануваат осакатени засекогаш.

Сите ја разбираме борбата за егзистенција и трката да се обезбеди парче леб за дома, всушност сите сме во истата трка да опстанеме со оваа скапотија со ваков ценовен шок.

Но, крајно време е МВР да реагира на ваквото пустошење на дрвјата низ градот. Останува уште да им обезбедат придружба на ваквите натоварени со гранки коли.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.