МВР со детали за сообраќајката која утрово се случи на патот Прилеп-Градско

Денеска околу 07 часот на патот Градско-Прилеп се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило „МАН“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од Б.Ѓ.(53) од Скопје и автобус марка „Мерцедес“ со прилепски регистарски ознаки, управуван од Д.Ц.(58) од Крушево.

Во незгодата со тешки телecни пoвpeди се здобил возачот на товарното возило кој е пренесeн во бoлницaтa во Кавадарци. Извршен е увид на местото на настанот – стои во соопштението на полицискиот билтен на МВР.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.