“Мајка Македонија на цел свет ќе му докаже, Александар е цар македонски” – пејат Македонците од Егејско (ВИДЕО)

Летните прослави во Егејска Македонија се во полн ек, а Македонците од тој дел веќе не се стеснуваат да пејат и за Александар Македонски како царе македонски:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.