Маркови точакџии со хуман гест – бесплатна вело достава во Прилеп

Маркови точакџии започнуваат со навистина хуман гест, бесплатна достава на намирници за критичните групи на граѓани.

Имено, со цел да им се помогне на нашите сограѓани со инвалидитет и постарите лица над 65 години, Маркови точакџии примаат нарачки за пазарење на намирници, лекови и други неопходни работи, по што ќе следи бесплатна достава до вашиот дом.

Можност за нарачки ќе имаат и останатите прилепчани, но доставата ќе ве кошта симболични 30 денари.

Нарачките може да се извршат на телефоните 077/852-808 и 075/552-023, како и на апликациите Viber i Whatsapp на истите броеви.

Ова е време да ја покажеме нашата хуманост и да им помогнеме на било кој начин на сограѓаните кои имаат потреби, а не се во можност да ги извршат. Секоја чест Маркови точакџии!


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.